Scroll Top

Proje Araştırma Destekleri

ANAMED, Anadolu araştırmalarına katkı sağlayan nitelikli projelerde belirli görevler üstlenecek, alanında uzman araştırmacılara yönelik proje araştırma desteği sağlamaktadır.
Bu araştırma desteğine başvuru yapacak araştırmacılara, başvurularını tamamlamadan önce projenin kapsamını dikkatli incelemeleri ve şartlarını değerlendirmeleri tavsiye olunur.

*Doktora öğrencisi – Doktora yeterliliğini tamamlamış ve tez projesi üzerine çalışmakta olan adaylar
**Doktora sonrası araştırmacı – Doktora tezini başvuru yılından geri sayarak, maksimum 5 yıl öncesinde teslim etmiş olan adaylar
***Kıdemli araştırmacı – Doktora tezini Başvuru tarihinden 5 yıl veya öncesinde teslim etmiş olan adaylar

  • Jeomekansal Veri Yönetimi Ve Veri Bilimleri Doktora Sonrasi Araştırma Bursu
  • DAI – ANAMED Çevresel Arkeoloji Proje Araştırma Bursu
  • RHUL-ANAMED Proje Araştırma Desteği – Gıda ve Toplum

Sıkça Sorulan Sorular

– Evet, ANAMED araştırma desteğinde vatandaşlık kısıtlaması bulunmamaktadır.

– ANAMED’in tüm araştırma desteği tipleri için tavsiye mektupları doğrudan e-posta yoluyla anamedapplication@ku.edu.tr adresine son başvuru tarihine kadar gönderilmelidir.

– Temel ve Ortak araştırma desteği için her sene elimizdeki kaynakları konaklamalı ve konaklamasız başvurulara göre dağıtmak zorundayız. Bu nedenle başvurunuzda belirttiğiniz tercihleri daha sonradan değiştirmenize izin veremiyoruz.

– Evet, grup başvurularında sadece başvuru sürecini yürütecek ve ANAMED ile iletişimi sağlayacak olan kişinin bilgilerini girmesi yeterli olacaktır.

– Kesinlikle başvurabilirsiniz. Koç Üniversitesi’yle işbirliği tercih sebebidir ancak zorunlu değildir.

– Maalesef, Kısa-Dönem araştırma desteğine sadece İstanbul dışında ikamet etmekte olan adaylara açıktır.

– Kısa-Dönem Araştırma araştırma desteğinde konaklamasız başvuru opsiyonu bulunmamaktadır.

– Kısa-Dönem Araştırma araştırma desteği koşulları, iki hafta temelinde yapılandırılır ve her zaman ayın 1’inde veya 15’inde başlamalıdır. Bu nedenle sadece “2 hafta”, “1 ay” veya “2 ay” seçenekleri ile sınırlıdır.

– Değerlendirme periyodları farklı olduğundan aynı yıl içinde hem Temel ve/veya Ortak araştırma desteği hem de Kısa-Dönem araştırma desteğine başvurulamaz.

2023 – 2024 akademik yılı için başvuru alınmayacaktır.