Scroll Top

Kaynak Ayırtma-Geri Çağırma

  • Koç Üniversitesi mensupları, DVD/VCD’ler dışında diğer kullanıcılar tarafından ödünç alınmış bütün materyalleri kaynak ayırtma/geri çağırma hakkına sahiptirler. Geri çağırma çağrısı yapılan kaynağı hali hazırda elinde tutan kullanıcı onu 72 saat içinde iade etmek zorundadır. Bu zaman diliminden sonra iade edilen materyaller günlük 2,50 TL’lik cezaya tabi tutulur. Kaynak ayırtma/geri çağırma işlemi yapan kullanıcı, kaynak kütüphaneye iade edildiğinde ve ödünç alınmaya hazır olduğunda e-posta yoluyla uyarılır. Bir kaynağı geri çağıran kullanıcılar istedikleri materyali Danışma Masası’ndan alabilirler. Geri çağırma yapılan kaynağın ödünç süresi uzatılamaz.
  • Kullanıcılar, Kütüphane kataloğundan – ödünç alındıktan sadece 1 ay sonra aktif olan– materyal kaydının üstünde bulunan“Request” seçeneğine basarak materyali geri çağırabilirler. Bunun ardından istek sahibinden kısa bir geri çağırmayı doğrulama formu doldurması istenir.
  • Kütüphane’nin bu geri çağırma talebini, ders rezervi amacıyla herhangi bir materyal için kullanabileceğini lütfen unutmayın.