Hesabım

Hesabınızdaki kitapları ya kütüphaneye gelerek, ya da My Library Account linki üzerinden online olarak görüntüleyebilir ve sürelerini yenileyebilirsiniz.

Makale İsteği

Bu hizmetin amacı, ANAMED Kütüphanesi’nde ve merkez kütüphanede olmayan makaleleri, diğer kütüphane ve kurumların ortaklığıyla sağlamaya yöneliktir. Bu hizmet sadece ANAMED bursiyerlerine yöneliktir. Genelde, akademik kütüphane ve bilgi merkezlerini kapsayan kütüphaneden-kütüphaneye bir hizmettir. ANAMED bursiyerleri, bir seferde 5 adet olmak üzere, ücretsiz olarak makale isteğinde bulunabilirler.

Eğer kütüphane personeli istenen makaleyi Türkiye içinde bulamazlarsa, makale OCLC üzerinden ILL(Kütüphanelerarası istek) hizmeti ile sağlanacaktır.

Makale isteği hizmetinden yararlanabilmek için, birim kütüphanecisi Naz Baydar‘a isteklerinizi mail yoluyla iletebilirsiniz.

Kütüphanelerarası İstek(ILL)

Kütüphanelerarası istek ile ANAMED Kütüphanesi kullanıcıları, Türkiye’deki başka bir kütüphaneye ait kitaplar için istekte bulunabilirler. İsteklerin karşılanması genelde en az bir haftayı bulur. Bu hizmetten yararlanabilen kütüphane kullanıcıları, fakülte üyeleri, idari personel ve bursiyerlerdir. Öğrencilere ILL hizmeti verilmemektedir. ILL hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen ILL sayfasını ziyaret ediniz.

Kampüslerarası İstek (ICLS):

Kampüslerarası istek, Koç Üniversitesi kütüphanesine ait farklı birimlerdeki kitap ve dergilere ulaşımı sağlama hizmetidir. Daha fazla bilgi için lütfen ICLS sayfasını ziyaret ediniz.

Dolaşım Hizmeti:

Dolaşım hizmeti politikaları, kullanıcıların kütüphane materyallerini çalışmaları ve araştırmaları için en elverişli şekilde kullanmalarına sağlamayı amaçlamaktadır. Sıklıkla kullanılan referans kaynaklar- atlaslar, rehberler, ansiklopediler, sözlükler- kütüphane dışına çıkarılamazlar. Genel koleksiyona ait materyal, Danışma Masası’ndan kişilerin hesabına verilebilir, iade edilebilir veya süreleri yenilenebilir. Kullanıcıların ödünç alma hizmetinden yararlanmaları için güncel bir kütüphane kartları olması gerekmektedir. Dolaşım hizmetine tam erişim sadece Koç Üniversitesi fakülte üyeleri, öğrencileri, idari personeli ve bursiyerler içindir. Dış üyeler, sadece Suna Kıraç Kütüphane’sinin dolaşım hizmetinden ANAMED ve NIT birim kütüphanecilerinin aracılığıyla yararlanabilirler.