Scroll Top

M.Ö. İkinci Binyılda Batı Anadolu: Son Gelişmeler ve Geleceğe Dair Görüşler (WANAT)

M.Ö. İkinci Binyılda Batı Anadolu: Son Gelişmeler ve Geleceğe Dair Görüşler (WANAT)
15 Nisan 2021    
00:00

Etkinlik Tipi

15-16 Nisan 2021
Düzenleyenler: Chris Roosevelt, Magda Pieniążek ve Peter Pavúk 

M.Ö. ikinci binyılda Batı Anadolu, uzun yıllar boyunca Tunç Çağı Doğu Akdenizi’nin en az bilinen ve anlaşılan kültürlerinden biriydi ve daha iyi bilinen komşuları Hitit, Minos ve Miken kültür alanlarının gölgesinde kaldı. Fakat son yıllardaki gelişmeler sayesinde Batı Anadolu kimliğini veya kimliklerini, Bronz Çağı dünyasındaki yerlerini kavramak mümkün hale geldi.

Bu hızlı değişime dayalı olarak, Charles Üniversitesi ve Tübingen Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşecek olan WANAT 2021 Sempozyumu, Batı Anadolu hakkındaki araştırmalardaki son gelişmeleri sunmak ve tartışmak için farklı disiplinlerden akademisyenleri bir araya getirmeyi ve paylaşılan bilgi ve verilerin daha iyi nasıl kullanılabileceğini tartışmayı amaçlıyor.

Sempozyum programına (GMT +03:00, Türkiye saatiyle) buradan, bildiri özetlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi sempozyum genel katılıma açık ve ücretsiz olarak Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Etkinlik kapasitesi limitlidir, bu yüzden önceden kayıt olmayı unutmayınız. Kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İngilizce ve Türkçe simultane çeviri yapılacaktır. Çeviriyi görüntüleyebilmek için Zoom uygulamasının en güncel versiyonunun yüklü olması gerekmektedir.

Bilgi ve sorularınız için anamed_info@ku.edu.tr ile iletişime geçebilirsiniz.