Scroll Top

ANAMED Kütüphane Konuşmaları: Anthony Kaldellis, Young Richard Kim – Great Power Politics and the Modern Invention of “Byzantium”

ANAMED Kütüphane Konuşmaları: Anthony Kaldellis, Young Richard Kim – Great Power Politics and the Modern Invention of “Byzantium”
14 Eylül 2021    
00:00

Etkinlik Tipi

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) Kütüphanesi ve Tarih Vakfı (Tarih Vakfı) ile ortaklaşa düzenlenen ANAMED Kütüphane Konuşmaları, 14 Eylül 2021’de Anthony Kaldellis ile devam ediyor. Bizans Çalışmaları, incelediği toplumu ve halkı esas adıyla Romanía ve Romalılar olarak adlandırmayı reddetmesi bakımından akademik disiplinler arasında bir istisnadır. “Bizans” teriminin modern bir terim olduğu iyi bilinmektedir, ancak icadının siyaseti henüz keşfedilmemiştir. Neden bu kategoriye sahibiz? Kimin çıkarlarına hizmet etti? Yine de kullanmalı mıyız? Bu sunum, on dokuzuncu yüzyılın Büyük Güçlerinin “Bizans”ı nasıl yarattığını ve bu süreçte Yunan Bağımsızlık Savaşı ile Kırım Savaşı’nın kilit rolünü inceleyecektir. Konuşmanın moderatörlüğünü Young Richard Kim üstelenecek. Konuşma İngilizce olacak ve çevrimiçi gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız. Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. 

Kayıt linki: https://bit.ly/2VhUKyq

Tarih: 14 Eylül 2021 – 18:00