Başvurular

Tüm adayların linkteki adreste bulunan başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir: https://anamed.service-now.com/anamed 

Başvurular en geç 15 ARALIK tarihine kadar tamamlanmış olmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular için lütfen tıklayınız.

Herhangi bir zorluk yaşanması durumunda lütfen Burs Koordinatörü (anamedapplication@ku.edu.tr) ile iletişime geçmenizi rica ederiz. 

Kısa-Dönem Burs başvuruları için lütfen burayı takip ediniz.


Burslara başvuran doktora öğrencisi adaylar öğrencisi oldukları yüksek lisans programından alacakları transkripti de başvurularına eklemelidirler. Üniversitenin transkript vermediği durumlarda, söz konusu kurumda kayıtlı bir doktora öğrencisi olduklarını belirten resmi bir yazı almaları gerekmektedir. Tavsiye mektupları online başvuru sayfası yolu ile yollanmalıdır. Tavsiye mektupları, doğrudan sunulan projeyi ve adayın söz konusu projeyi yürütebilme konusundaki yeterliliğini değerlendirmelidir. Doktora öğrencisi burs adaylarının iki tavsiye mektubundan biri adayın tez danışmanından olmalıdır.

Bursun başlayacağı tarihte doktoralarını (savunma, viva voce ya da son sözlü sınav dahil olmak üzere) bitirecek olan adaylar Doktora Sonrası (Post-Doc) burslara başvurmalıdır. 

 

Aileler

Eş ya da eş ve çocukları ile gelmeyi planlayan adaylar başvurularında kendilerine eşlik edecek kişilerin sayısını belirtmelidirler. Bu bilgi konaklamanın belirlenmesinde kullanılacaktır. Bina kuralları gereğince ANAMED binasında 16 yaşından küçük çocukları ağırlayamamaktadır. 16 yaşından küçük çocukları olan adayların yatılı olmayan bursa başvurmaları gerekmektedir. Bu adayların ailelerinin seyahat harcamalarını desteklemek için yaklaşık 1000$’a kadar bir yardım yapılacaktır.

İngilizce Yeterlilik

Ana dili İngilizce olmayan adayların ya da İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezun olmamış tüm adayların tavsiye mektuplarının en az bir tanesinde yazılı ve sözlü İngilizce yeterlilik seviyelerine dair yorum yapılmalıdır. Junior bursiyer adaylarının TOEFL sınavını geçmeleri beklenmemektedir. Bununla beraber, ana dili İngilizce olmayan ve İngilizce eğitim veren bir üniversitede okumayan junior bursiyer adaylarının son iki yıl içerisinde TOEFL sınavından en az 600 puan aldıklarını kanıtlamaları başvurularını güçlendirecektir.

Bursiyerlerin Tanımı

*Doktora öğrencisi - Doktora yeterliliğini tamamlamış ve tez projesi üzerine çalışmakta olan adaylar
**Doktora sonrası araştırmacı - Doktora tezini 11 Eylül 2012 yılından sonra teslim etmiş olan adaylar
***Kıdemli araştırmacı - Doktora tezini 11 Eylül 2012 yılında veya öncesinde teslim etmiş olan adaylar

 

ANAMED Burslarına Tekrar Başvurmak

Daha önceden burs hakkı kazanmış adaylar aradan 5 yıl geçtikten sonra tekrar başvurabilmektedirler.