Koç Üniversitesi’nin Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) 2010 yılından itibaren her yaz döneminde, kendi çalışma alanlarıyla ilgili Yaz Programları gerçekleştirmektedir.

2020 ANAMED Yaz Programları için son başvuru tarihi 9 Mart 2020‘dir.

  • Osmanlıca Yaz Programı
    ANAMED’in ilk yaz programlarından “Osmanlı Epigrafisine Giriş” 2010 yılında başlamıştır, 2015 yılından itibaren “Osmanlıca Yaz Programı” olarak kapsamı ve eğitmen kadrosu genişletilerek devam etmektedir.
  • Kapadokya Yaz Programı
    İlk defa olarak 2010 yılında gerçekleşen “Kapadokya Yaz Programı”, 2015’te verilen iki yıllık aradan sonra tekrar düzenlenmeye başlanmıştır. Program, Nevşehir, Kapadokya’da gerçekleşmesiyle diğer yaz programlarından ayrılır. Bu sene Kapadokya Üniversitesi desteği ile gerçekleşecektir.
  • Anadolu’nun Kadim Dilleri Yaz Programı
    2016 yılında başlayan yaz programında Hititçe, Akkadça ve Sümerce’nin yanı sıra Luvice dersleri ve İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde çivi yazılı tablet yazma atölyesi ile alanında tek oluşuyla öne çıkmaktadır.

ANAMED’in 2010 yılında diğer iki yaz programlarıyla birlikte başlayan  “Asırlar Boyunca İstanbul Yaz Programı” ise altı yıl devam ettikten sonra, 2016 yılının yazında son defa düzenlenmiştir.