Osmanlıca ve Anadolu'nun Kadim Dilleri Yaz Programları katılımcılarının ANAMED binasında konaklamaları zorunlu mudur? Ben İstanbul'da yaşıyorum ve konaklamamı kendim karşılayabilirim.

Osmanlıca ve Anadolu’nun Kadim Dilleri Yaz Programları, 3 haftadan uzun süren yoğun programlar olduğundan, öğrencilerin ANAMED binasında kalmaları teşvik edilmektedir.

Başka bir yerde kalmayı tercih edersem, program ücretinde herhangi bir değişiklik olur mu?

Malesef, hiçbir durumda program ücretlerinde değişiklik yapılmamaktadır.

Tavisye mektubum Türkçe olabilir mi, yoksa İngilizce mi olmak zorunda?

Osmanlıca ve Anadolu’nun Kadim Dilleri Yaz Programları için, hem İngilizce hem de Türkçe tavsiye mektupları kabul ediyoruz. Bununla birlikte, Kapadokya Yaz Programı’na başvururken tavsiye mektubunuzun İngilizce olarak gönderilmesi gerekmektedir.

ANAMED Yaz Programları'ndan birine başvurmayı planlıyorum. Acaba İngilizce bilmem gerekiyor mu?

Evet, tüm ANAMED Yaz Programlarının eğitim dili İngilizce’dir. Dolayısıyla, katılımcıların iyi derecede İngilizce bilmeleri gereklidir. Ancak Osmanlıca Yaz Programı ve Çevresel Arkeoloji Eğitim Programı için “1. Başvuru Koşulları” kısmını inceleyiniz.

Haftanın kaç günü programa katılmalıyım?

Olağandışı sebepler dışında tüm derslere katılımınızı bekliyoruz. Haftalık ders saatleri hakkında detaylı bilgi için, lütfen başvurmak istediğiniz programın Geçici Müfredatına bakınız.

Programın son iki haftasında İstanbul dışında olacağım, buna rağmen programın yarısına katılabilir miyim?

Hayır, programa kısmen katılmak mümkün değildir. Programa katılmayı kabul eden adayların program tarihlerinde katılıma uygun olacağını varsayıyoruz.

Başka sorunuz var ise, lütfen anamedprograms@ku.edu.tr ile iletişime geçiniz.