2022

ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest podcastımızın bu ayki konuğu Prof. Dr. Mehmet Canatar. Devlet Arşivleri Başkanlığı’na bağlı olan Osmanlı Arşivleri’nin 1980’lerden bu yana kurumsallaşma sürecini ele aldığımız bu podcastte, Prof. Dr. Mehmet Canatar, Osmanlı Arşivleri’ndeki çalışmalarından, o dönemki deneyimlerini ve kurumun yakın tarihini bizlere anlattı.
ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest Podcast, kütüphanecilik yayınının yeni bölümünde Kristiana Üniversitesi Kütüphanesi’nden Muharrem Yılmaz’ı ağırladık. Kendisiyle, Norveç’te kütüphanecilik kariyerinin nasıl başladığından, buradaki kütüphanecilik anlayışına kadar detaylı bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz sizler de bu sohbetten keyif alırsınız.

İyi dinlemeler!

ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest’in şubat ayı arşivcilik yayınında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi Güneş Çetinkaya Şerik’i ağırladık. Bu sohbette, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi’ni ele aldık.  Arşivin içerdiği koleksiyonları, İSTKA desteği ile Türk Müziği Kültür Mirasının Dijitalleştirilmesi projelerinden, araştırmacıların erişimi ve bağışlar konularından bahsettik. Türk musiki tarihi açısından çok değerli olan bu arşivi keşfetmek istiyorsanız, bu podcastı kaçırmayın!
2022 yılının ilk arşiv konulu ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest yayınında, İSAM Kütüphanesi Arşivi Sorumlusu ve Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kenan Yıldız’ı ağırladık. Bu yayınımızda İSAM Kütüphanesi Arşivi’ni konuştuk. Arşivin oluşum tarihini, kataloglama ve dijitalleştirme ile ilgili süreçlerini ve projelerini ele aldık.

2021

ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest Aralık ayı kütüphanecilik yayını konuğu Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi küratörü, eğitmen ve yazar Begüm Başoğlu Öner oldu. Kendisiyle, dolu dolu geçen sohbetimizi mutlaka dinlemelisiniz! Kütüphanenin AKM’ye taşınma süreci ve bu yolculuğun arka planındaki tarihsel geçmişi Begüm Hanım’dan dinlemek oldukça keyifliydi. Genel olarak sanat kütüphaneleri özel olarak da Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi ile ilgili duymak isteyeceğiniz çok şeyi bu podcast yayınında bulabileceksiniz!
2021 için son konuğumuz mevcut IFLA Başkanı Tonia Arahova. IFLA’daki eylem ve planlarının yanı sıra uluslararası kuruluşlar ve komitelerdeki uzun kariyeri ve katılımından yararlanarak, stratejik reform yönetimi, uluslararası gruplara gönüllü katılımın faydaları, iyi tasarlanmış ve yürütülen hizmet ve araçların etkisi gibi konuları vurgulamaktadır. Keyifli dinlemeler!
Bulgaristan’daki Sofya Üniversitesi’nde Doçent olan Dr. Milena Dobreva, 5. uluslararası konuşmacımızdır. Uzun bir akademik ve çalışma deneyimine sahip olan ve sayısız projede yer alan Milena; dijital dönüşüm, inovasyon laboratuvarları, dijital beşeri bilimler, büyük dijital kültürel koleksiyonlar, yanlış bilgilendirme ve sosyal medya gibi trend konularındaki görüşlerini bizlerle paylaştı.
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest yayınımızın arşivcilik ile ilgili yeni bölümünde Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı’nın (TÜSTAV) arşivini ele aldık. Bu bölümde TÜSTAV Vakıf Başkanı, Erol Ülker ve TÜSTAV Arşivden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Sibel Servet Sular’ı ağırladık. Kendileriyle TÜSTAV arşivinin kuruluşu, arşivin sosyal bilimler araştırmalarındaki önemi, çalışmaları ve gelecek projeleri ile ilgili kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu değerli arşivi keşfetmek için bu podcastı dinlemenizi tavsiye ederiz!
ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest Ekim ayı yayınımızda ADA Üniversitesi Kütüphanesi’nden Vafa Mammadova’yı ağırladık. Kendisinin okuma aşkının onu nasıl kütüphanelere yönlendirdiğini, kütüphaneciliğin ilerlemesi ve gelişmesi için neler yapılması gerektiğini, Azerbaycan’daki kütüphanecillik anlayışıyla ilgili çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nde de ağırladığımız Vafa Mammadova’nın mesleğe olan tutkusunun yansımasını bu sohbette bulabilirsiniz.
Gülçin Cribb, uzun bir uluslararası deneyime sahip tanınmış bir Türk Kütüphanecisidir.

Kısa süre önce emekli oldu, Avustralya ve Singapur’daki kütüphanelerde yıllarca görev yaptı ve şu anda IFLA, Akademik ve Araştırma Kütüphaneleri Bölüm Başkanlığını yürütüyor.

Sohbetimiz Akademik ve Araştırma Kütüphaneleri, bunların Akademik topluluk üzerindeki etkileri, ortaya çıkan teknolojik ihtiyaçlar ve son zamanlardaki salgın zorunlulukları nedeniyle gerekli dönüşüm, kütüphane kullanıcıları ile bağlantılı olarak kütüphane fiziksel ve dijital alanlarının önemi, kütüphanenin temel rolü üzerine odaklandı. Ayrıca işbirliği ve erişim ve IFLA “Akademik ve Araştırma Kütüphaneleri” bölümünün misyonu ve faaliyetleri gibi konular üzerinde de konuştuk.

Podcast’in sonundaki genç kütüphanecilere tavsiyeyi kaçırmayın!

Temmuz ayının konuğu Makedonya’dan, Doğu Güney Doğu Avrupa Üniversitesi ‘Max van der Stoel’ Kütüphanesi’nden Elmedina Abdulahi oldu. Elmedina Hanım ile Makedonya’daki kütüphanecilik sisteminden, çevre duyarlılığından, katıldığı organizasyonlardan ve daha birçok şeyden konuştuk. Çok keyifli ve öğretici geçen bu sohbeti dileriz sizler de severek dinlersiniz!
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest podcastının 26. yayınında ÇEKÜL Vakfı’nın Bilgi ve Belge Merkezi Koordinatörü Ayşen Kılıç Özarslantürk’ü ağırladık. Kendisiyle ÇEKÜL Vakfı’nın arşiv çalışmalarını konuştuk. Ayşen Kılıç Özarslantürk, ÇEKÜL Vakfı’nın amacını, arşivin oluşumunu, gelişimini ve kullanımını bizlere aktardı. Bu podcastı dinleyerek Çevre ve kültür değerlerinin korunmasına büyük katkı sağlayan ÇEKÜL Vakfı’nın Bilgi ve Belge Merkezi yaptığı çalışmalarını ve projelerini öğrenin!
ANAMED Kütüphanesi Podcast’inin 3. uluslararası konuğu, Yunanistan’dan  Patras Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezi Direktörü Dr. Giannis Tsakonas’tı. Bu yayın, dijital kütüphaneler ve kurumsal arşivler, kaliteli hizmetler ve resmi kurumlar için değerlendirme ve bunların faaliyetlerinin önemi ve kütüphanelerin bilgi ve teknolojideki konumunu daha da güçlendirmedeki rolü üzerinde odaklandı.

HEAL-Link Yürütme Kurulunda ve LIBER Yürütme Kurulunda Yenilikçi Bilimsel İletişim Yönlendirme Komitesi Başkanı olarak görev yapan Giannis, kütüphaneleri koordineli eylemler veya politikalarla destekleyen uluslararası ağlara ve işbirliklerine gönüllü katılımın öneminden bahsetti.

ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest podcast yayınının Haziran ayı konukları MEF Üniversitesi Kütüphane Direktörü Ertuğrul Çimen ve Boğaziçi Üniversitesi Referans Bölümü Sorumlusu Filiz Ekingen Flores Mamondi’ydi. Türk Kütüphaneciliğini yurtdışında temsil eden iki değerli isimle, IFLA Derneği’ndeki çalışmalarını, bu kurumlarda yapılan çalışmaları, kendilerinin görevlerini, gönüllü çalışmanın mesleki ve kişisel olarak getirileri ve sorumlulukları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dinleyenler bu konuşmada ayrıca, uluslararası kuruluşlarda çalışmak isteyen meslektaşlara tavsiyeler de bulabilecekler. İyi dinlemeler!
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest podcastının 24. Yayınında araştırmacı, yazar, Gökhan Akçura’yı ağırladık. Kendisiyle “Arşiv ve Araştırmacı İlişkisi” konusunu konuştuk. Gökhan Akçura, arşivini oluşturma sürecini, görsel malzemenin öneminin tarihsel değişimi, gündelik yaşam tarihinin bize öğrettiklerini çok kapsamlı bir şekilde bizlerle paylaştı. Çok yönlü bir araştırmacının arşivler ile ilişkisini öğrenmek istiyorsanız bu podcastı kaçırmayın.
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest’in 23. ve Mayıs ayı konuğu Nesin Vakfı Kütüphane Gönüllüsü Cengiz Kotan’dı. 2014-2018 yılları arasında Kütüphane Sorumlusu olarak çalıştığı Nesin Vakfı Kütüphanesi’ni anlatan Kotan, Nesin Vakfı Kütüphane Gönüllüsü olarak yayınımıza konuk oldu. Nesin Vakfı’ndan ve Kütüphanesi’nden bahsettiğimiz bu yayında, aynı zamanda kütüphanede bulunan kıymetli eserlerden, Aziz Nesin’in vakfı kurma fikrinden, vakfın çocuklar için sağladığı ortamdan da konuştuk. Keyifli dinlemeler!
ANAMED Library Podcast’ın ikinci uluslararası konuğu Princeton Universitesi’nden Akademik Koleksiyonlar Hizmetlerinden Sorumlu Asistan Üniversite Kütüphanecisi Peter Bea idi. Bu podcastte akademik kütüphanelerdeki deneyimlerini aktaran Peter Bea, kütüphane hizmetleri arasında kaynak paylaşımının önemini, özellikle pandemi sırasında kaynak dağıtımında iş birliğinin rolünü, ABD’deki mevcut durumu ve kütüphanelerin nasıl zorlukların üstesinde gelmeye çalıştığını bizlerle paylaştı.
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest yayınının Nisan ayı arşivcilik konusu “İstanbul’un Tarihini Arşivlerde Keşfetmek: İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü”idi. İBB Kütüphaneler ve Müzeler Müdürü Kerim Altuğ’u yayınımıza konuk ettik. Kendisiyle İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nün çalışmalarından, yeni projelerinden, arşivlerin araştırmalara öneminden ve İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı kurumların İstanbul’un tarihi ile ilgili bize sunduklarından bahsettik. Kent tarihinin ve hafızanın korunması, erişilebilir olması ile ilgili yapılan çalışmaları merak ediyorsanız, bu podcastı kaçırmayın! İyi dinletiler!
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbet, 21. yayınında ANAMED Birim Kütüphanecisi ve podcast sunucusu N. Defne Gier’i ağırladı. Karşılıklı sorularla arşivciliğin, kütüphaneciliğin ve bakış açılarının konuşulduğu bu yayında, ANAMED Kütüphanesi Podcast yayınları nasıl başladı ve nereye doğru gidiyor sorularına da cevap bulduk. Farklı bir deneyim yaşatarak, konuk koltuğunda ağırladığımız Defne Gierle olan sohbetimizden umarım sizler de bizim kadar keyif alırsınız.
ANAMED Library Podcast, bu yayında Amerika’nın New Jersey eyaletindeki Rutgers Üniversitesi, New Brunswick Kütüphaneleri’nde Öğretim Tasarımı Kütüphanecisi Leslin Charles’i ilk uluslararası konuğu olarak ağırladı. Bu podcastte, kütüphane eğitiminin kalitesini artırmak ve geliştirmek için oluşturulan, öğretim tasarımı uygulaması tartışıldı. Leslin Charles, bir öğretim tasarımı kütüphanecisi olarak uzun yıllara dayanan deneyimini paylaşarak, bu uygulamanın önemini ve kütüphaneciler tarafından kullanıldığı zaman nasıl bilgi ve becerilerin geliştirildiğini açıkladı.
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest’ın 20. yayınını Türkiye’nin ilk kent müzesi, Ahmet Piriştina İzmir Kent Arşivi ve Müzesi’nden (APİKAM) Müze ve Sergi Sorumlusu Emrah Sait Erda ile yaptık. Bu sohbette bir kent arşivi olmanın özelliklerinden, arşivin oluşturulmasından, sergilenmesine, senaryo yazımından, sergi metni yazımına ve tasarımına kadar farklı birçok konuyu ele aldık. Galatasaray Göztepe maçındaki yarım kupa hikayesini, İzmir’in çeşitli mekânlarının tarihini ve bir kent arşivinin kent belleğini nasıl etkileyebileceğini öğrenmek istiyorsanız, bu podcast’ı kaçırmamalısınız!
“ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest” Mart ayı konuğu 1Kitap1Mekan Instagram sayfasının kurucusu Duygu Özdemir’di. İyi bir okuyucu olan Duygu Özdemir ile 1Kitap1Mekan Instagram sayfası yolculuğunu, köy okullarına kitap yardımı amacıyla yarattığı markasını, okuma kültürlerini, kütüphaneleri, kütüphanelerin geleceğini konuştuk. Biz sohbet ederken oldukça keyif aldık, dileriz siz de keyifle dinlersiniz!
ANAMED Library Podcast’ın Şubat ayı arşivcilik yayınına gazeteci, yazar, İsmail Hakkı Tonguç Belgeliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Işık Kansu’yu konuk ettik. Kendisiyle İsmail Hakkı Tonguç Belgeliği Vakfı’nı konuştuk. Bu podcastte arşivinin kuruluşunu, İsmail Hakkı Tonguç ve Köy Enstitütleri ile ilgili belgeleri, 1947’deki Milli Eğitim Bakanlığı binası yangınının Türkiye eğitim tarihine etkisini, İsmail Hakkı Tonguç Belgeliği Vakfı’nın çalışmalarını ve projelerini konuştuk. İyi dinletiler dileriz!
17. podcast yayınımızın konuğu “Bodrum Mimarlık Kütüphanesi” oldu. Prof. Dr. Suha Özkan, sorularımıza içtenlikle yanıt vererek, bize Bodrum Mimarlık Kütüphanesi’ni anlattı. Bodrum’da yaşamak, yerel halkla kütüphanenin ilişkisini bizlerle paylaştı. Keyifli dinlemeler!

ANAMED Library Podcast’ın Ocak ayı arşivcilik yayınının konuğu AKMED Kütüphane Sorumlusu Remziye Boyraz Seyhan’dı. Kendisiyle AKMED Arşivi ile ilgili keyifli ve öğretici bir sohbet gerçekleştirdik. Bu podcast’te AKMED merkezi ve arşivinin tarihsel sürecini, gelişimini, AKMED arşivinin içeriğini, çalışmalarını, arkeoloji ve arşiv ilişkisi ile farklı  birçok bilgi edinebileceksiniz. Keyifli dinletiler dileriz!

 

2021 yılının ilk “ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest” yayın konuğu ALKEV Özel Okulları Kütüphaneleri Birim Direktörü Şehriban Kızılkaya’ydı. Kendisiyle ALKEV Özel Okulları Kütüphaneleri’nde okul kütüphaneciliği adına neler yaptıklarını konuştuk. Ayrıca, Türkiye’deki okul kütüphanelerinin ve kütüphanecilerinin durumunu da tartıştık. Keyifli dinlemeler!

2020

ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest’in Aralık ayı arşiv konuğu Türkiye Amerikan Araştırma Enstitüsü (ARİT) İstanbul direktörü Zeynep Simavi’idi. Zeynep Simavi ile beraber ARIT’in arşivini, içeriğini, sayısallaştırma sürecini, küratöryel projelerini, arşive erişim ve bağış konularını konuştuk. Simavi ayrıca arşivcilik alanında yurtdışından örnekler vererek neler geliştirilebilir konusunda yeni fikirler sundu. Sohbetimiz ile ilgili detayları öğrenmek için linke tıklayın. Keyifli dinletiler!
ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest podcast yayınımızın Aralık ayı kütüphanecilik konuğu Özgen Berkol Doğan Kütüphanesi eski sorumlusu yeni gönüllüsü İrem Ünsal Bozkurt’tu. Kendisiyle, kütüphanenin kuruluş amacını, kuruluşundan bugüne kadar neler yaptığını, kütüphane koleksiyonunu ve Türkiye’deki bilinen ilk ve tek bilimkurgu kütüphanesi olmasının avantajlarını ve dezavantajlarını konuştuk. Dileriz bu sohbetimizi keyfile dinlersiniz!
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest adlı podcast yayınımızın Kasım ayı arşivcilik konuğu Kütüphane ve Arşiv Yönetmeni Sezin Romi’idi. Kendisiyle gerçekleştirdiğimiz “SALT Araştırma’nın Arşivi” temalı sohbetimizde SALT Araştırma’nın Arşivi’nin tarihini, güncel projelerini, açık veri politikalarını ve veri görselleştirme gibi çeşitli çalışmalarını tartıştık. Bu keyifli sohbetin detaylarını bu podcast’te keşfedin!
“ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest” podcast yayınımızın Kasım ayı kütüphanecilik bölümünde Muhtar Özkaya Halk Kütüphanesi, Kütüphane Sorumlusu Jale Özdemir’i ağırladık. Muhtar Özkaya Halk Kütüphanesi’nin hizmetleri özelinde genel olarak Türkiye’de halk kütüphaneleri ne durumda, ne gibi iyileştirmeler yapılabilir gibi konuları konuştuk. Ayrıca, bu yayında halk kütüphanelerinin kullanıcı profilleri, ideal bir halk kütüphanesi nasıl olmalı, mahalle kültürünün halk kütüphanesine yansımaları gibi başlıklarla ilgili cevaplar da bulabilirsiniz.
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest adlı podcast yayınımızın Ekim ayı arşivcilik konuğu Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nın kurucu üyesi, araştırmacı, yazar Aslı Davaz’dı. Kendisiyle gerçekleştirdiğimiz “Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı 30. Yaşını Kutluyor: Türkiye’de Arşivciliğin Bugünü ve Yarını, Kadınların Arşivlerdeki Yeri Sempozyumu” temalı sohbetimizde 10-11 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan sempozyumu, sempozyumun konularını, kadın merkezli arşivcilik ve toplumsal cinsiyet ve arşivcilik gibi kavramları tartıştık. Hem sempozyumun hem de arşiv alanındaki güncel tartışmaların detaylarını bu podcast’e öğrenebilirsiniz!
“ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest” podcast yayınımızın Ekim ayı konuğu, Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Kütüphane ve Arşiv Yöneticisi Yaşar Kaya’ydı. Kendisiyle  Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi’nin geçmişi, bugünü ve yarını hakkında konuştuk. Güncel durum, gelecekte yapılması planlananların da konuşulduğu bu yayını, dileriz sizler de keyifle dinlersiniz!
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest adlı podcast yayınımızın Eylül ayı konuğu Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulamaları ve Araştırma Merkezi (VEKAM) Birim Kütüphanecisi Duygu Kevser Karadağ’dı. Kendisiyle “Ankara’nın Belleği: VEKAM” temalı sohbetimizde VEKAM Arşivi’nin tarihçesini, arşivde gelişen projeleri, sergileri, bağış süreçlerini ve uzaktan çalışma deneyimini tartıştık. VEKAM Arşivi ile ilgili merak ettikleriniz bu podcast’te bulabilirsiniz!
Eylül ayının kütüphanecilik konuğu, Goethe Institut Istanbul Kütüphanesi Kütüphane Hizmetleri ve Bilgi Hizmetleri Müdürü Sanem Yardımcı’ydı. Kendisiyle, Goethe Institut Istanbul Kütüphanesi hakkında kapsamlı bir sohbet gerçekleştirdik. Ayrıca, İstanbul ve Ankara’da yaşamanın farklılıkları, alaylı-mektepli kütüphanecilik, doktora tezi yazarken bir yandan da kütüphanede çalışmak nelere yol açar gibi konuları da es geçmedik.
This month the ANAMED Library Podcast hosted Dr. Alkiviadis Ginalis from the German Archaeological Institute (DAI) in Istanbul. We discussed the Photo Archive of the Institute. In this podcast you may learn about the history of the Photo Archive, the development of its collections and its upcoming new projects! Dr. Ginalis also provides his insights on issues ranging from archives to maritime archaeology and byzantine studies.
Ağustos ayı kütüphanecilik yayınımızın konuğu, Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Sayın Elif Yılmaz Şentürk’tü. Elif Yılmaz Şentürk’ten, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü hakkında genel olarak bilgiler alırken, özellikle bölümün Marmara Üniversitesi kısmıyla ile ilgili konuştuk. Bu yayınımızın, tercih dönemindeki öğrencilere  yardımcı olmasını ummakla birlikte, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümüyle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için de faydalı olacağını düşünüyoruz. Keyifli dinlemeler!
ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest adlı podcast yayınımızın Temmuz ayı konuğu Sakıp Sabancı Müzesi’nden Serhat Osman Karaman’dı. Kendisiyle “Teknolojik Sanat Eserlerin Korunması” adlı projesini ve bu konudaki gelişmeleri konuştuk. Dijital doğan belgelerin korunmasında arşivciliğin rolünü merak ediyorsanız, cevapları bu podcast’te bulabilirsiniz!
ANAMED Library: Burada Konuşmak Serbest Podcast yayınımızın bu ayki kütüphanecilik konuğu İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nden Furkan Sevim’di. Furkan Sevimle, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nü, kütüphaneyi, Türk Kütüphaneciler Derneği’ni ve bir meslek olarak kütüphaneciliğin genel durumunu konuştuk. Kütüphanecilik mesleğine dair eleştiriler ve tavsiyeler bulabileceğiniz bu konuşmayı, sizlerin de keyifle dinleyeceğini umuyoruz.

ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest Podcast yayınımızda Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nden arşiv uzmanlarımız Senem Acar ve Mustafa Ergül ile dijital koleksiyonların görülmeyen yayınlarını konuştuk ve “Koç Üniversitesi Dijital Koleksiyonları’nın Mustafında Neler Pişiyor?” sorusunu keyifle cevapladık.

Bir arşiv koleksiyonunun dijitalleşme sürecini ve yönetimini arşiv uzmanlarından dinlemek isterseniz bu podcast tam size göre!

ANAMED Library Podcast: Burada Konuşmak Serbest Podcast yayınımızda MEF Üniversitesi Kütüphanesi’nden İpek Yarar ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nden Sina Mater ile “Bir kütüphaneci olarak tasarım yapabilme yeteneğine sahip olmanın avantajları/dezavantajları” konusunu konuştuk.

Biz sohbet ederken çok keyif aldık, dileriz sizler de bu sohbeti keyifle dinlersiniz.