- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilim, ANAMED desteklerine başvurabilir miyim?
- Evet, ANAMED araştırma desteklerinde vatandaşlık kısıtlaması bulunmamaktadır.
- Tavsiye mektubumun son başvuru tarihinden sonra gelmesinin bir sakıncası var mı?
- ANAMED’in tüm araştırma destekleri tipleri için tavsiye mektupları doğrudan e-posta yoluyla anamedapplication@ku.edu.tr adresine son başvuru tarihine kadar gönderilmelidir.
- Başvuru sırasında konaklama isteyip istemediğimi belirtmek zorunda mıyım? Bunu daha sonradan değiştirmem mümkün mü?
- Temel ve Ortak araştırma destekleri için her sene elimizdeki kaynakları konaklamalı ve konaklamasız başvurulara göre dağıtmak zorundayız. Bu nedenle, başvurunuzda belirttiğiniz tercihleri daha sonradan değiştirmenize izin veremiyoruz.
- Kısa dönem araştırma desteğine grup olarak başvuracağız ancak kişisel bilgiler sayfası sadece bir kişinin bilgilerini girmesine izin veriyor!
- Evet, grup başvurularında sadece başvuru sürecini yürütecek ve ANAMED ile iletişimi sağlayacak olan kişinin bilgilerini girmesi yeterli olacaktır.
- Yayınlayacağım makaleyi bitirmek için İstanbul’daki bazı arşivleri kullanmam gerekiyor. Koç Üniversite’nden kimseyle birlikte çalışmıyorum, ama projem Anadolu üzerine. Yine de kısa dönem araştırma desteklerine başvurabilir miyim?
- Kesinlikle başvurabilirsiniz. Koç Üniversitesi’yle işbirliği tercih sebebidir ancak zorunlu değildir.
- İstanbul'da yaşıyorum. Yine de Kısa-Dönem Araştırma desteklerine başvurabilir miyim?
- Maalesef, Kısa-Dönem Araştırma destekleri sadece İstanbul dışında ikamet etmekte olan adaylara açıktır.
- Konaklama istemeyip kendi imkanlarımla kalsam şansım artar mı?
- Kısa-Dönem Araştırma Destekleri'nde konaklamasız başvuru opsiyonu bulunmamaktadır.
Sadece 3 hafta için başvurabilir miyim?
- Kısa-Dönem Araştırma Destekleri koşulları, iki hafta temelinde yapılandırılır ve her zaman ayın 1’inde veya 15’inde başlamalıdır. Bu nedenle sadece “2 hafta”, “1 ay” veya “2 ay” seçenekleri ile sınırlıdır.
- Bu yıl Temel ve/veya Ortak araştırma desteklerine de başvuru yaptım. Kısa-Dönem Araştırma Destekleri'ne de başvurabilir miyim?
- Değerlendirme periyodları farklı olduğundan aynı yıl içinde hem Temel ve/veya Ortak araştırma destekleri hem de Kısa-Dönem araştırma desteklerine başvurulamaz.