Program Araştırma Destekleri ileri düzey doktora öğrencileri, doktora derecesine sahip olan veya kıdemli araştırmacılara verilcektir. Araştırma desteği süresince, ANAMED Programları kapsamında içerik hazırlamaları, içeriği geliştirmeleri ve seminerler vermeleri beklenmektedir. Program Araştırma Desteği 2 hafta ile 2 ay ile sınırlıdır. Başarılı araştırmacılara; kaldıkları süre kadar araştırma hibesi, ANAMED’de konaklama ve yemek imkanları sağlanacaktır.
BURSİYERLERİN KIDEM TANIMLARI

*Doktora öğrencisi – Doktora yeterliliğini tamamlamış ve tez projesi üzerine çalışmakta olan adaylar
**Doktora sonrası araştırmacı – Doktora tezini 15 Eylül 2017 yılından sonra teslim etmiş olan adaylar
***Kıdemli araştırmacı – Doktora tezini 15 Eylül 2017 yılında veya öncesinde teslim etmiş olan adaylar

BURSİYERLERİN FAYDANALACAKLARI İMKANLAR

  • Burs kapsamına girmeyen ihtiyaçların karşılanması için Koç Üniversitesi tarafından hesaplanan aylık ücret/maaş
  • İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda yer alan ANAMED binasında konaklama

Konaklama, gerekirse bir eş/partner barındırabilen stüdyo dairelerden oluşmaktadır. Stüdyo dairelerde banyo, mini buzdolabı içeren mutfak alanı ve daireye özel ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi vardır. Bir yatak, dolap, masa, sandalye, telefon ve TV ile döşenmiştir. ANAMED temizlik personeli, çarşaf ve havlu değişimi dahil olmak üzere haftada iki kez, ek ücret ödemeden, daire temizliği hizmeti vermektedir. Bina içinde kişisel kullanım için çamaşır yıkama olanakları mevcuttur. Haliç ile Marmara Denizi’nin güzel manzaralarına hakim ortak teras, aydınlatma ve oturma alanlarına sahiptir.

  • Yemek

Programa göre, ANAMED burs tarihleri süresince yemek fişi sağlar.

  • Türkiye’ye ve Türkiye’den ulaşım

Bölgelere göre belirlenen limitler dahilinde bir ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti, burs başlangıcında geri ödenecektir.

  • ANAMED Kütüphanesine, kütüphane hizmetlerine, bağlantılı olduğu kurumlara (BiblioPera üzerinden) ve çevrimiçi kaynaklara tam erişim

Erişim, ana kampus kütüphanesinden ödünç alma ayrıcalıklarını ve Türkiye’deki katılımcı kurumlar ağı içerisindeki kütüphaneler arası krediyi içermektedir. Ayrıca, ANAMED binasında konaklayan bursiyerler kütüphane alanını 7 gün 24 saat kullanabilmektedirler.

  • ANAMED ve Koç Üniversitesi ana kampüsündeki konferanslara, sempozyumlara ve diğer etkinliklere tam erişim

ANAMED ve Koç Üniversitesi, yıl boyunca, çoğu kamuya açık, çeşitli bilimsel etkinlik ve sergiler düzenlemektedir.

2023 – 2024 akademik yılı için başvuru alınmayacaktır.